kazan otomasyon sistemleri kurulumu

Isıtma ve soğutma sitemlerinde termostatik kontrollü sirkülasyon pompaları sabit basınç-değişken debi mantığına göre çalışmalıdır. Sirkülasyon pompalarına Fark Basınç (Frekans İnvertör Panosu) takılarak pompaların sabit basınçta değişken debili olarak çalışması sağlanır. Sistemin giriş ve çıkış kısmına konulan basınç sensörü basınç her zaman sabit olacak şekilde invertör pompaların hızını ayarlayarak sistemin doğru çalışmasını sağlayacaktır. Sirkülasyon pompalarına Frekans İnvertör monte edilmesiyle %30’a varan elektrik tasarrufu sağlanmaktadır. Su sesi ve ısı kayıplarını bu sistemle engellemiş oluyoruz. Frekans İnvertör panosu hem manuel hem de otomatik çalışabilmektedir. Pompaları kendi arasında otomatik olarak değiştirme özelliğine sahip olduğumuzdan pompalarınız eşit yaşlanacağı için ömürleri daha uzun olacaktır. Kullanılan EKRANLI PLC sistemi ile hangi pompanın çalıştığını, arızaya geçtiğini, pompanın otomatik veya manuelde olduğunu görebileceksiniz Ek olarak kullanılan zaman programı sayesinde ekonomi zamanlarında sistemdeki pompaların hızı düşürülerek ek bir tasarruf sağlanmaktadır. Sistem ekonomi saatinde sıcaklığı düşüreceğinden dolayı radyatörlerdeki termostatik vanalar tamamen açılacağı için pompaların hızı artacaktır. Bunu engellemek için cihaz ekonomi saatine göre ayarlanarak sistemin düşük ve sabit hızda çalışması sağlanır. Kullanılan Fark Basınç İnvertör Panosu Fark Isı olarak da kullanılabilir.

Termostatik vanalar kısıldığında, sistemde dolaşan su miktarı azalır ve buna bağlı olarak sistemin basıncı yükselir. Bu durumda sirkülasyon pompası basıncının nominal değere düşürülmesi gerekir. Bu nedenle frekans kontrolü devir ayar sistemi kullanılır. Tek ve çok pompalı sistemlerin kontrol ve otomasyonu için geliştirilmiş, bünyesine frekans konvertör ünitesi entegre edilmiş, kullanımı konforlu, yüksek standartlı bir otomasyon panosudur. BCT panosuyla, ısıtma, soğutma ve sıhhi tesisatlarda kullanılan her cins pompa veya pompa grubunun işletimini, tesisat ve çevre şartlarına uygun olarak otomasyona tabi tutarak optimize etmek ve böylece konforlu bir işletimin yanı sıra, önemli ölçülerde enerji tasarrufu sağlamak mümkündür.

Müşterilerimizin önerisi dahilinde şehir içi ve şehir dışı projelerde servis hizmeti ve kazan otomasyon kurulum hizmeti vermekteyiz.

Talep Formu